Technologia wielokomponentowa


Technologia wielokomponentowa może być stosowana we wszystkich typach maszyn Ferromatik Milacron. Wykorzystanie jej poszczególnych zalet zależy od typu i wielkości maszyny oraz przeznaczenia. Przykładowo maszyny o dużych siłach zwarcia typu Maxima używają dodatkowych agregatów np. do procesów Monosandwich , w produkcji części samochodowych.


Wtryskarka Ferromatik Milacron typ ELEKTRA evolution 180-2F

Równie interesujący trend wtrysku wielokomponentowego rozwija się obecnie w dziedzinie maszyn w pełni elektrycznych. Wtryskarki typu Elektra łączą oszczędność zużycia energii oraz najwyższą precyzję z potencjałem wykorzystania technologii wielokomponentowej. Firma Ferromatik Milacron oferuje wtryskarki wielokomponentowe (do 7 komponentów) w dowolnej konfiguracji agregatów.

Przebieg procesu
Przy klasycznej technologii wielokomponentowej w pierwszej kolejności wtryskuje się preformę a następnie oblewa się ją drugim komponentem. Transport preformy do gniazda oblewającego może odbywać się na wiele sposobów - np., za pomocą płyty indeksacyjnej, rdzeni hydraulicznych lub stołów obrotowych. Bardzo ciekawym zastosowaniem dodatkowego komponentu jest opatentowana przez firmę Ferromatik Milacron technologia Monosandwich, która pozwala na znaczne obniżenie kosztów produkcji.


Przykłady zastosowania:
     
  ROPLAST Ryszard Filarski ul.Nakielska 156, 85-391 Bydgoszcz