Dokumenty do pobrania:
MAXIMA


Maszyny typu Maxima dzięki swojej uniwersalności stosowane są w szerokim spektrum przetwórstwa tworzyw sztucznych. Tam, gdzie możemy sobie pozwolić na cykle powyżej 5 sek. lub potrzebujemy maszyn o siłach zamykania powyżej 500 Ton , proponujemy zakup wtryskarek typu Maxima.


Układ zamykania
Zwarta konstrukcja 2-płytowa oparta na energooszczędnych pompach hydraulicznych pozwala na wykonywanie ruchów równoległych zarówno wyrzutnika , jak i opcjonalnych rdzeni hydraulicznych. Wszystkie drogi otwierania/zamykania oparte są na ultrasonicznych liniałach pomiarowych, co pozwala to na precyzyjną i powtarzalną produkcję detali. System docisku na całej powierzchni płyty pozwala na redukcję ich wygięcia podczas etapu wtrysku. Ta redukcja wygięcia płyt umożliwia produkcję detali pozbawionych nadlewków. Ponadto system ten zapewnia skrócenie czasu wzrostu siły zwarcia, co prowadzi do zmniejszenia czasu całego cyklu.


Układ wtrysku
Również podczas konstruowania układu wtrysku położono wielki nacisk na jego dokładność i stabilność. Dzięki precyzyjnemu podparciu i prowadzeniu uzyskujemy swobodne i stabilne poruszanie się go na szynach. Jako opcja dostępny jest także elektryczny napęd plastyfikujący oparty na najnowocześniejszych servomotorach, który umożliwia niezależną plastyfikację. Dla specjalnych zastosowań wtryskarki te mogą zostać wyposażone w różne agregaty wtryskowe i ślimaki ,co jeszcze bardziej zwiększa ich uniwersalność


Sterowanie
Od końca roku 2007 wszystkie maszyny typu MAXIMA wyposażone są w najnowocześniejsze i najbardziej przyjazne użytkownikowi sterowanie typu MOSAIC. Sterowanie i ustawianie maszyny odbywa się za pomocą panelu dotykowego oraz klawiszy funkcyjnych. Poziomy dostępu określa się za pomocą haseł, co uniemożliwia niepożądanych ingerencji osób trzecich. Wszystkie parametry maszyny i dane formy w łatwy sposób można zapisywać w pamięci Flash-USB.
  ROPLAST Ryszard Filarski ul.Nakielska 156, 85-391 Bydgoszcz