Dokumenty do pobrania:
K-TEC


Maszyny K-TEC są wtryskarkami hydraulicznymi w pełni przystosowanymi do pracy nawet z najbardziej zaawansowanymi formami wielokrotnymi oraz wielokomponentowymi. Charakteryzują się one modułową konstrukcją i sztywną budową, pozwalającą na uzyskiwanie praktycznych cykli poniżej 4 sekund (czasy suchych cykli poniżej 2 sek.). Nie bez znaczenia jest bezawaryjność i niskie zużycie energii elektrycznej. Bogate wyposażenie w standardzie oraz opcjonalne pozwoli Państwu na wykorzystanie tej maszyny do praktycznie wszystkich zastosowań w przetwórstwie tworzyw sztucznych.


Układ zamykania
Wtryskarki K-TEC posiadają konstrukcję 3-płytową z centralnie umieszczonym wyrzutnikiem. Płyta zamykania prowadzona jest na 4 kolumnach. Poprzez możliwość wysunięcia jednej z kolumn możliwe jest założenie odpowiednio dużej formy. Dwa osobne cylindry jezdne odpowiadają za otwieranie oraz zamykanie formy. Pomiędzy płytą ruchomą a cylindrem zamykania znajdują się trzpienie dystansowe. Dzięki temu siła zwarcia uzyskiwana jest centralnie. Trzpienie te także można wydłużyć lub skrócić. Pozwala to na jeszcze większą elastyczność przy wyborze formy wtryskowej.


Układ wtrysku
Wtryskarki K-TEC posiadają dwa równolegle ułożone tłoki wtryskowe oraz centralnie umieszczony hydromotor. Dla jeszcze bardziej stabilnego procesu wtrysku wyposażone są w kolumnowe prowadnice. Dzięki dużym gramaturom oraz wysokim ciśnieniom wtrysku przeznaczone są one do szerokiej palety zastosowań.
Dla specjalnych zastosowań mogą być one wyposażone np. w ślimaki z głowicą mieszającą, czy też ślimaki barierowe. Coraz częściej jako opcja wybierany jest elektryczny napęd plastyfikacji.

Ruchy równoległe
Wszystkie nowe maszyny typu K-TEC wyposażone są w akumulatory hydrauliczne. Pozwala to na wykonywanie ruchów równoległych przez co skracany jest znacznie czas cyklu!

Sterowanie
Od końca roku 2007 wszystkie maszyny typu K-TEC wyposażone są w najnowocześniejsze i najbardziej przyjazne użytkownikowi sterowanie typu MOSAIC. Sterowanie i ustawianie maszyny odbywa się za pomocą panelu dotykowego oraz klawiszy funkcyjnych. Poziomy dostępu określa się za pomocą haseł, co uniemożliwia niepożądanych ingerencji osób trzecich. Wszystkie parametry maszyny i dane formy w łatwy sposób można zapisywać w pamięci Flash-USB.
  ROPLAST Ryszard Filarski ul.Nakielska 156, 85-391 Bydgoszcz