Dokumenty do pobrania:
ELEKTRA evolution


Firma Ferromatik Milacron z siedzibą w Niemczech oferuje wtryskarki w pełni elektryczne od 1992 roku. W tej chwili jest to już VIII generacja wtryskarek w pełni elektrycznych o sile zamykania od 30-300 ton.


Wtryskarki w pełni elektryczne są energooszeczędne, ciche, a także dzięki ruchom równoległym praktyczne i szybkie. Dzięki zastosowaniu napędów elektrycznych zużycie energii spada aż o 60% !

Na chwilę obecną koszt zakupu wtryskarek w pełni elektrycznych jest porównywalny do wtryskarek hydraulicznych.


Podstawowymi zaletami wtryskarek w pełni elektrycznych w porównaniu z wtryskarkami hydraulicznymi są:
  • niskie zużycie energii elektrycznej
  • mniejsza awaryjność (brak hydrauliki)
  • czulsze zabezpieczenie formy
  • większa precyzja i powtarzalność procesu wtrysku
  • brak hałasu, gdyż nie ma pompy hydraulicznej (brak oleju hydraulicznego, brak wody do chłodzenia oleju itd.)
  • niższe koszty produkcji wyprasek

Układ zamykania
Wtryskarki Elektra Evolution posiadają 5-punktowy kolanowy układ zamykania, który zapenia zwartą budowę przy jednoczesnym zachowaniu możliwie dużego odstępu między płytami. Ustawianie wysokości formy przebiega automatycznie, a siła zwarcia jest poddawana ciągłej kontroli i automatycznie regulowana.
Układ wtrysku
Wtryskarki typu Elektra Evolution wyposażone są w Servomotory najnowszej generacji. Ruchy agregatu odbywają się optymalnie dzięki systemowi hydro-pneumatycznemu. Specjalne precyzyjne prowadnice, jak również najnowocześniejszy system ulstrasonicznego pomiaru drogi umożliwiają uzyskanie największej dokładności procesu.
Sterowanie
Wszystkie maszyny typu ELEKTRA wyposażone są w najnowocześniejsze i najbardziej przyjazne użytkownikowi sterowanie typu MOSAIC. Sterowanie i ustawianie maszyny odbywa się za pomocą panelu dotykowego oraz klawiszy funkcyjnych. Poziomy dostępu określa się za pomocą haseł , co uniemożliwia niepożądanych ingerencji osób trzecich. Wszystkie parametry maszyny i dane formy w łatwy sposób można zapisywać w pamięci Flash-USB.
  ROPLAST Ryszard Filarski ul.Nakielska 156, 85-391 Bydgoszcz